Chcecie nauczyć się robić najlepsze naleśniki na świecie? Są miękkie, smaczne i nigdy nie są przypalone. Jeśli tak, to ten przepis Was tego nauczy. Już nigdy nie będziecie chcieli używać innego przepisu. 

Jakie słodkie jedzenie jest obecnie najbardziej popularne? To naleśniki. Niestety nie każdy może zrobić je tak doskonale, jak by chciał. Nie chodzi tylko o sztukę kulinarną, ale sporo również zależy od przepisu. Na nim bardzo zależy. Z tego powodu przynosimy Wam wskazówkę na temat przepisu, z którego będziesz zachwycony. Naleśniki będą miękkie, puszyste, smaczne i nie będą się przypalać. To są wszystkie zalety, które Cię zachwycą. Spróbuj i upewnij się, że nigdy więcej nie przygotujesz innego przepisu. To fakt.

Co będzie Wam potrzebne?

Oczywiście, aby naleśniki były naprawdę dobre i najlepsze, jakie kiedykolwiek jadłeś, musisz także pomyśleć o odpowiednich składnikach. Jak to jest i w jakiej proporcji? Oto ich szczegółowy podział.

  • 3 szklanki mąki
  • 3 szklanki wody
  • 3 łyżki cukru
  • 50 ml oleju
  • łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 szczypta soli

Jak je przygotować? Warto trzymać się przepisu!

Macie wszystkie potrzebne składniki i ich odpowiednią ilość? Jeśli tak, to teraz wystarczy tylko trzymać się przepisu. Zagotujcie wodę, którą odstawicie by wystygła. W tym czasie wymieszajcie mąkę, proszek do pieczenie i cukier. Następnie dodacie wodę i całość wymieszacie. Kiedy już ciasto ma odpowiednią konsystencję dodamy jeszcze odrobinę oleju.

Ciasto jednak nie należy używać od razu czasie, ponieważ powinno odpocząć w temperaturze pokojowej przez co najmniej 20-30 minut. Następnie miksuj krótko, zanim zaczniesz przygotowywać naleśniki.

Tak, jak jesteście przyzwyczajeni

Gorąca patelnia, trochę oleju i stopniowe smażenie z obu stron. Tutaj znowu nic się nie zmienia. Klasycznie możemy posmarować marmoladą, czekoladą lub tylko posypać pudrem lub wypełnić lodami. Możesz być pewny, że kiedy wypróbujesz ten przepis, to już nigdy nie zechcesz jeść innych naleśników.Wejdź do dyskusji