Po wypiciu filiżanki kawy od razu biegniesz do toalety? Oto powód DLACZEGO tak jest!

Picie kawy ma na każdego jej konsumenta inne efekty, jednak dla większości obowiązuje jedna taka sama sprawa!

Naukowcy udowodnili, że kawa pobudza mózg, jednak coś ciekawego jest również w rzeczywistości, że mnóstwo osób po wypiciu filiżanki kawy od razu biegnie do toalety.

TO PRAWDA! Kawa budzi w nas potrzebę iść do toalety!

Dany efekt nie pojawia się u wszystkich osób, które konsumują kawę. Zazwyczaj obowiązuje, że tylko 3 z 10 osób borykają się z daną “traumą”. Chociaż większość osób myśli, że kofeina ma efekty laktacyjne, badania odkryły, że to nieprawda. To samo przytrafi się również osobom, które piją kawę bez kofeiny.

Naukowcy wierzą, że laktacyjny efekt kawy jest spowodowany jej kwaśnym charakterem. Pierwszą tajemnicą, którą naukowcy odkryli, jest rzeczywistość, że powodem jest wyższy poziom soku żołądkowego, który dzięki kwasu chlorogenowemu uaktywnia żołądek.Czy po wypiciu filiżanki kawy od razu biegniesz do toalety? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i jakie są tego przyczyny.

Picie kawy podwyższa również gastrynę, która rozluźnia mięśnie otwarcia analnego. Kawa również podwyższa poziom cholecystokininy, która wydala enzymy i reguluje wydalanie organizmu. Dzięki swoim kwasom ma kawa zdolności przyśpieszać trawienie Twojego organizmu i zazwyczaj w trakcie 4 minut musisz biec do toalety.

O ile podobał Ci się artykuł, nie zapomnij go subskrybować z Twoimi przyjaciółmi i rodziną!


Ewa Jadczak to matka trójki dzieci, która mieszka na przedmieściach większego miasta w przytulnym domku jednorodzinnym. Każde... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji