Sąsiadka codziennie klęczała przy swojej grządce kwiatów i coś tam majsterkowała! Kiedy zobaczyłam wynik, nie wiedziałam, gdzie patrzeć wcześniej

Modny design ogrodowy obecnie bardzo często wykorzystuje różne elementy oddzielające. Wystarczy odpowiednia instalacja oraz gustowny podział i wynikiem będzie prawdziwy cud. Niektóre warianty można wykorzystać na balkonach lub większych tarasach. Z ogrodu można stworzyć oazę spokoju.

Inspiracje od sąsiadów

O ile już jakiś czas zastanawiasz się nad “posprzątaniem” ogrodu, na pewno zerknij również na opcje, które oferują elementy oddzielające. Można ich kupić w różnych wariantach albo jako meble ogrodowe z przestrzenią na kwiaty lub układanki, które przymocujesz do gleby tak, jak Ci się podoba.

W większych miastach elementy oddzielające pojawiają się coraz częściej. Na pewno warto. Ludzie nauczyli się, gdzie są ich granice i w wielu rozwiniętych państwach przy takich ogródkach zakazane jest nawet chodzić z psami.

Element oddzielający możecie sobie zrobić nawet sami z kamyków lub starych cegiełek. Wystarczy wiedzieć, gdzie ich zamieścić. Właścicielka tego ogródku rozwiązała w ten sposób problem z trawą przełażącą do chodnika.

Komponenty można kupić nawet jako rodzaj mebli ogrodowych. Takie dzieło potrafi zrobić chyba każdy doświadczony majsterkowicz, który potrafi przynajmniej trochę pracować z drewnem.

Najtańszy wariant to elementy oddzielające z plastiku. Zazwyczaj można ich świetnie wyginać, a więc łatwo uda nam się zrobić przepiękne okrągłe chodniczki. Wadą elementów plastikowych jest jednak ich żywotność.

Do elementów oddzielających należą również takie “pojemniki”. Chodzi o proste kształty wypełnione glebą, które nawet ze zagonów warzywnych potrafią stworzyć przejrzyste miejsce.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji