Sposoby, jak efetkywnie pozbyć się mrówek w domu sposobem naturalnym bez chemii

Ten, kto miał kiedyś mrówki w domu (najczęściej znajdziemy ich w kuchni), ten wie, że to wcale nic przyjemnego. Kuszący zapach jedzenia jest po prostu nie do odparcia. Jednak ty potem nie możesz na kuchence nawet położyć talerz, ponieważ wystarczy, że na chwilę odejdziesz i od razu masz chleb z dżemem opakowany mrówkami.

Podobno mrówki nie lubią cynamon oraz kurkumę, jednak większość ludzi ma złe doświadczenie z danymi przyprawami. Dziś zerkniemy na 7 opcji, w jaki sposób pożegnać się z niezaproszonymi gościami, żeby nie musieć korzystać z chemii.

1. Olejki eteryczne

Z olejków eterycznych do wyboru mamy od razu kilka opcji: mięta, tea tree, goździk, olejek eteryczny z cytryny lub pomarańczy. Z olejków można skorzystać wielu sposobami. Olejkiem posmarować wprost deskę roboczą, listwę wokół ścian, parapet okien. Można również skorzystać z waciku i wkroplić na niego trochę olejku i następnie rozmieścić go w domu dokładnie tam, gdzie mrówek jest najwięcej. Warto również z któregoś olejku zrobić sprej i z niego korzystać również.

2. Kreda

W kredzie znajduje się węglan wapnia i ten mrówki nie lubią. Zetrzyj kredę i zmnieszaj ją z wodą. Następnie popryskaj miejsca, przez które twoim zdaniem mrówki najbardziej wchodzą do domu. Potartą kredę można również nasypać do rogów i dziur, wokół kuchenki, wzdłuż muru, pod lodówką itp. Ewentualnie można popisać kredą chodnik przed wejściem do domu.

3. Ocet

Podobnie, jak olejki eteryczne, zapach octa odpędza mrówki i również zwalcza zapachy. Lepszych efektów osiągniesz, o ile ocet zmieszasz z jeszcze dalszym repelentem, takim jak skóra owoców cytrusowych lub inne olejki eteryczne.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji