Ten dom na same 40 m² jest w pełni wyposażony. Kiedy zobaczycie wnętrze, nie uwierzycie własnym oczom!

Niecodziennie natkniemy się na wręcz doskonały dom, który łączy w sobie rustykalny styl z tym nowoczesnym. Właścicielom tego małego domku jednak to się udało. Nowoczesne wnętrza idealnie wpasowywują się w mniejszą przestrzeń. Minimalizm zaskakująco łatwo można skombinować tworząc w ten sposób poczucie bycia w domu. Domek został wybudowany przez architekta i zarazem właściciela Dave´a Batesa, którzy nazwali go „Urban Cabin“.

Dave pracuje w firmie, która zajmuje się budowaniem właśnie takich małych domków. Klienci mają możliwość wybrać powierzchnię w przybliżeniu od 15 m² do 40 m², które wydają się być bardzo mała. Dlatego cała przestrzeń jest wykorzystana i dom zaprojektowano z myślą o funkjonalności i kreatywności. Z punktu widzenia bezpieczeństwa bardzo ważne są certifikáty, tak jak w przypadku Urban Cabin.

Ten domek o powierzchni 40 m² to jeden z największych projektów Dave´a. Jest on pokryty drewnem cedrowym i ma skutecznie zabezpieczony dach przeciwko korozji.

Kuchnia i pokój gościnny tworzą całość. Sufit został wykonany z drewna borowego, które zastosowano też przy ramach okiennych. Duże okna są zaprojektowane tak, by optycznie powiększyły całą przestrzeń.

W kuchni znajuje się kuchenka z czteroma palnikami oraz piekarnik. Nie brakuje też lodówki i podwójnego zlewozmywaku wykonanego ze stali nierdzewnej. Zabudowa kuchenna wykonana jest z utylizowanego szkła.

Domek sprawia wrażenie bardzo małego i prostego, ale tak naprawdę oferuje wszystko, czego człowiek potrzebuje.

Białe kafelki, którymi pokryte są ściany w łazience ładnie komponują się z ciemną podłogą i tworzą świetny kontrast.

Właściciele preferują nowoczesność i właśnie temu stylu przystosowali wyposażenie i dekoracje. Na poddaszu, do którego prowadzą schody, znajdują się sypialnia i schowki.

Pytaniem jest, jak mogą mieszkańcy w tak małych domkach zmieścić wszystkie swoje rzeczy. Patrząc na zdjęcie można zauważyć, że wzdłuż łóżka znajdują się regały i półki, dzięki którym można rzeczy nie tylko przechowywać ale też je zorganizować.

Wracając na parter zobaczymy tutaj mały dodatkowy pokoik, który może służyć jako pokój dla dzieci.

Pomimo tego, że tutaj też jest mało miejsca, zabawki oraz łóżeczko na pewno się zmieszczą.

Domek to naprawdę piękne rękodzieło architekta i jak by nie było znajduje się na łonie natury wśród drzew. Czy potrafisz sobie wyobrazić życie w takim miejscu? Czy naprawdę człowiek potrzebuje tyle przestrzeni do życia?

Do wyboru jest dużo rozmiarów i modelów domu, zresztą Dave jako architekt stara się zawsze dogodzić swoim klientom. Pięknie, co nie?

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji