Teściowa powiedziała mi o przepisie na domowy środek czyszczący. Do dziś nie potrafię uwierzyć temu, jak świetnie czyszczę szczeliny a kafelki wyglądają jak nowe

Ten wyjątkowy przepis pomoże Ci w domu i dzięki niemu już nigdy nie będziesz musieć kupować drogie i nieefektywne środki. Koniec z wszelkimi wybielaczami, różnorodnymi octami lub mydłami. Ciesz się z metody, która naprawdę działa. Ta sprawdzona wskazówka pomoże Ci z czyszczeniem w łazience, w kuchni, lecz również w pozostałych pomieszczeniach. Jest w 100 % efektywna i zapewni Ci doskonałą czystość.

Każdy będzie Ci mówić, że Twoje kafelki są jak nowe

Po kilku latach mieszkania brud staje się ciągle mocniejszy i nagle pojawia się problem, kiedy nie udaje nam się usunąć go z pierwotnie nowego wyposażenia. Korzystając ze zwykłego chemicznego czyszczenia lub różnych metod, które nie działają, uda nam się rozświetlić szczeliny pomiędzy kafelkami o kilka odcieni, jednak nigdy nie są idealnie wyczyszczone i brud jest na nich ciągle widoczny. Wypróbuj daną metodę i wszyscy będą mówić, że Twój dom jest jak nowy.

Gotowe ciasto i czyste kafelki

Tajemniczym składnikiem przepisu, który jest efektywny i pomoże Ci wyczyścić brudne kafelki oraz szczeliny, to nic innego, niż zwykły proszek do pieczenia. Ten potrafi bowiem cuda, nie tylko przepyszne desery. Zawiera sodę oczyszczoną (innymi słowy wodorowęglan sodu E500), substancje kwaśne (przykładowo diwodorofosforan sodu E450) i dalej wypełniacze (skrobie lub mąka). Soda ma efekt czyszczący, kwasy natomiast żrący, w dodatku razem współdziałają, dzięki czemu w cieście powstają małe bąbelki, które doskonale naruszają warstwę brudu. Posmaruj kafelki proszkiem do pieczenia, przede wszystkim w szczelinach, które tak trudno wyczyścić a następnie wilgotną szczoteczką ze średnio grubym włosem porządnie wyczyścij. Po wyczyszczeniu zostaw jeszcze proszek działać w szczelinach.

Kwas cytrynowy do spłukania

Mocny brud będzie mieć dzięki sodzie oczyszczonej naruszoną warstwę i łatwo go usuniesz. Wszystko wystarczy łatwo spłukać wodą. O ile brud trzyma, można jeszcze raz kafelki wyczyścić mechanicznie. Jednak dla jeszcze lepszego wyniku, istnieje dalsza wskazówka, która zapewni wyjątkowy wynik. O ile będziesz kafelki myć dalszym kwaśnym składnikiem, cały proces będzie jeszcze efektywniejszy. Do tego idealnie nadaje się kwas cytrynowy. Rozpuść jej jeden woreczek w wodzie i następnie użyj do końcowego spłukania kafelek.Wejdź do dyskusji