Wyeliminuj główne błędy w diecie i kilogramy będą znikać niesamowitą szybkością. Co zrobić?

Czy borykasz się z problemem trzymania długookresowej diety, jednak ilość kilogramów jest ciągle taka sama? O ile tak, wina nie musi być tylko po stronie zbyt małej ilości aktywności fizycznej lecz również po stronie złych nawyków żywieniowych. Chociaż może się wydawać, że niby jest wszystko w porządku, może to być przyczyna nieopadających kilogramów.

Problem jest w jelitach

Nie chodzi o nic wyjątkowego, wskazują na to również statystyki. Udawadniają, że problemy z jelitami ma każda dziesiąta osoba. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że daną osobą jesteś również ty. Wykryć, czy coś jest nie tak, jest całkiem łatwe. Chodzi o to, żeby śledzić swoje wydalanie. O ile Twój kał, oczywiście w zależności od ilości posiłków, wydalany jest przynajmniej 3x – 5x tygodniowo, wszystko jest w porządku. O ile pojawią się anomalia, można mówić o problemie.

Problemem to nie tylko zbyt rzadka wizyta toalety. Problemem jest również to, kiedy chodzisz do toalety zbyt często. Należy również przypomnieć, że to bardzo niedobrze, o ile kał przez długi czas zatrzymujemy.

Wszystko uporządkuj

O ile jelita nie funkcjonują tak, jak powinne, ogólnie to duży problem i należy to rozwiązać. Podstawą jest oczywiście odpowiednie odżywianie. O ile jest to możliwe, staramy się zmienić nawyki żywieniowe, biorąc pod uwagę ich funkcjonalność. Podstawa to wystarczająca ilość płynów, z czego większość powinna zajmować woda. Dalej nie należy zapominać również o wystarczającej ilości błonnika. Zawarty jest w czymkolwiek razowym. Nie zapominamy również o owocach. Wszystko należy jeszcze wesprzeć regularnością, która zapewni regularne wydalanie.

Pamiętaj również o jednym zdrowym napoju

Oprócz powyżej wspomnianych rad mamy dla Ciebie jeszcze jedną. Związana jest z jednym specjalnie przygotowanym napojem, który należy regularnie pić, za pośrednictwem czego zdecydowanie pomożemy jelitom. Ze względu na ich funkcję oraz na naprawdę regularne wydalanie.

Co będziesz potrzebować? Nie musisz się bać tego, że dany koktajl będzie jakkolwiek niezwykły albo że nie uda Ci się kupić potrzebne ingrediencje. O ile odwiedzisz zwykły sklep spożywczy albo sklep ze zdrowym jedzonkiem, kupisz wszystko, co będzie Ci potrzebne. A więc:

  • 1 łyżeczka nasion lnu
  • 1 łyżeczka nasion chia
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 jabłko

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Ewa Jadczak to matka trójki dzieci, która mieszka na przedmieściach większego miasta w przytulnym domku jednorodzinnym. Każde... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji