Żegnajcie drogie pasty do wybielania zębów. To eliminuje plamy na zębach i osad od zaraz !

Ciemne plamy na zębach nękają dużą ilość osób. Zasadniczo chodzi o lżejszą formę kamienia nazębnego, która osadza się na szkliwie, co powoduje zmianę koloru szkliwa. Pokażemy wam kilka trików, które pomogą wam zlikwidować te plamy i odzyskać błyszczący uśmiech. Oprócz tego triki eliminują też bakterie w jamie ustnej. Jednak powiemy ci również, jak te metody poprawnie stosować, żeby nie zrobić więcej szkody niż użytku.

Soda i sól

Zacznijcie tą prostą, ale efektywną metodą, która usuwa kamień i osad nazębny. Soda do pieczenia jest silnym środkiem, który działa antybakteryjnie i pomaga przy bieleniu zębów.

Zmieszajcie 1 dużą łyżkę sody z odrobiną soli kuchennej i zanurzcie do tej mieszanki wilgotną szczoteczkę do zębów. Można też dodać odrobinę do swojej pasty. Nie polecamy czyścić zębów tym sposobem więcej niż raz w tygodniu, soda może prowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Skórka z pomarańczy

Zastanawialiście się czasami, co można zrobić ze skórkami z pomarańczy? Już wiecie. Owoce cytrusowe są na ogół znane zawartością kwasów, która pomagają zwalczać plamy na szkliwie.

Możecie bezpośrednio pocierać zęby białą częścią skórki przez około 2-3 minuty, lub zrobić z niej pastę i aplikować na zęby. Bez względu na to, co wybierzecie, dokładnie wypłuczcie usta letnią wodą. Powtarzajcie kilka razy w tygodniu.

Sok z cytryny

Aby uzyskać jeszcze bardziej widoczne wyniki, stosujcie sok z cytryny. Kwasy cytrynowe nie tylko zwalczają osad, ale również lekko wybielają zęby.

Zanurzcie szczoteczkę w świeżym soku i delikatnie szczotkujcie zęby. Nie zapomnijcie płukać zębów. Pamiętajcie, że sok z cytryny jest bardzo silną substancją i może spowodować erozję zębów, dlatego używajcie go ostrożnie i tylko raz na jakiś czas.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji