Żona dentysty nauczyła mnie, jak efektywnie wybielić zęby, usunąć osad oraz kamień nazębny i to wszystko w trakcie 4 minut!

Hollywoodski biały uśmiech pozostaje dla nas tajemnicą numer jeden, chociaż wiemy, że kryją się za nim kosztowne zabiegi na fotelu dentystycznym. Naturalnie białe zęby nie ma niemal nikt, a więc większość z nas boryka się ze żółtym zabarwieniem, osadem lub kamieniem nazębnym.

Zdrowe zęby to oznaka piękna. Ludzie często pytają, czy lepiej wybrać kosztowne profesjonalne metody albo wybielić sobie zęby domowymi sposobami. W obydwu przypadkach musimy być ostrożni i rozsądni! Nieodpowiednia manipulacja może uszkodzić szkliwo zębów. O ile nie możemy już na siebie nawet patrzeć, marzymy o pięknych białych zębach i nie chcemy już wydawać dalsze wysokie środki finansowe za wybielanie, te domowe wskazówki są przeznaczone właśnie dla Ciebie!

Żel z aloe vera

Za pomocą żelu z rośliny aloe vera można przepięknie wyczyścić kamień nazębny i osad zejdzie z zębów sam. Oprócz tego zęby będą przepięknie lśnić. Zmieszaj ½ łyżeczki sody oczyszczonej, łyżkę żelu aloe vera, 10 kropli soku cytrynowego oraz 4 łyżeczki oleju roślinnego. Aplikuj na szczoteczkę do zębów i delikatnie poruszaj po powierzchni zębów. Uwaga, szczoteczką do zębów zbyt nie przyciskaj, pamiętaj, że znajduje się na niej soda oczyszczona, która z powodu swojej konzystencji mogłaby uszkodzić. Ważne jest odpowiednie i delikatne stosowanie.

Soda oczyszczona

Jedna łyżka sody oczyszczonej doskonale usunie osad, którego nie potrafisz się pozbyć nawet po dziesięciominutowym czyszczeniu szczoteczką do zębów, w trakcie którego nawet uszkodzisz sobie zazwyczaj dziąsła. Oprócz tego, soda oczyszczona potrafi zęby również rozjaśnić, nawet o kilka odcieni. Uważaj na szkliwo! Sodę oczyszczoną trzeba stosować ostrożnie i przede wszystkim nie mocno! W miseczce zrób z sody oczyszczonej i malutkiej ilości wody gęstą mieszankę albo sodę nasyp bezpośrednio na szczoteczkę i potem ją lekko nawilżyj. W przypadku odpowiedniego stosowania soda nie uszkodzi zdrowy stan jamy ustnej, jednak nie zaleca się, żeby nadużywać jej efekty.

Skórka pomarańcza i cytryny

Szybki i prosty sposób czyszczenia zębów jest ten za pomocą skórki pomarańcza. O ile chcesz usunąć kamień nazębny, solidnie pocieraj umytą skórkę pomarańcza o zęby i potem, nie biorąc pod uwagę gorzki smak w ustach, potrzymaj ją jeszcze w ustach przez następnych przynajmniej 10 minut. Usta wypłukaj i zęby wyczyścij szczoteczką do zębów i pastą. Podobnie efektywny sposób to pokrojona skórka cytryny – przede wszystkim jej biała część – oraz jej dodanie do pasty do zębów. Ten sposób, w porównaniu do pozostałych, można stosować codziennie, ponieważ w żaden sposób nie uszkodzisz szkliwo. Efektywnie zwalcza również wszelkie mikroorganizmy w ustach i po pewnym czasie zacznie znikać również osad i żółte zabarwienie.

Wybielanie zębów poza murami profesjonalnych gabinetów dentystycznych to bardzo wrażliwa sprawa, z tego powodu warto wiedzieć o wszelkich ryzykach domowego wybielania. Trzeba również skupić się na dzięsłach, które po takich zabiegach mogą być podrażnione albo słabe. Nie zapominaj, że czego za dużo, tego niezdrowo!Wejdź do dyskusji