Do wanny położyła ręcznik, na nim kratę z piekarnika i wypełniła ją wodą. Kiedy dowiesz się dlaczego, też będziesz tak robić!

Czy planujesz wyczyścić piekarnik? Ogromnym zadaniem może być właśnie ruszt w środku, którego czyszczenie może być trudne i skomplikowane. O ile chcesz dowiedzieć się o super triku, czytasz odpowiedni artykuł. Dziś podzielimy się z Tobą daną wskazówką.

Twój ruszt będzie czysty, będzie wyglądać jak nowy a pieczenie w czystym piekarniku będzie Cię znów bawić.

Jak to zrobić?

Na dnie wanny połóż czysty ręcznik, z którego już nie korzystasz i jest przeznaczony wyłącznie do farbowania włosów lub czyszczenia. Damy go tam z tego powodu, żeby przypadkowo nie zarysować wannę.

Na górnej stronie ręcznika położymy kratę. Zaczniemy wlewać gorącą wodę, dopóki krata nie jest całkowicie zanurzona. W szklance zmieszamy w stosunku 1:1 środek do czyszczenia, na przykład płyn do zmywania naczyń oraz sodę oczyszczoną, ewentualnie trochę specjalnego środku do usuwania tłuszczu.

Daną mieszankę wlejemy do wody i zostawimy działać przez minimum 4 godziny. Weź gąbkę i kratę wyczyścij. Efekt jest genialny i naprawdę działa.

Na ruszcie, innymi słowy na kracie przygotowujemy wiele rzeczy (ja na przykład podgrzewam na niej toasty albo kołacze), a więc bardzo szybko dochodzi do jej zabrudzenia. Jednak o ile będziesz korzystać z danego sposobu czyszczenia, nie musisz się tak bardzo męczyć, dana wskazówka zrobi za Ciebie większość pracy. Jedyne, co jest Ci potrzebne, to trochę czasu.Wejdź do dyskusji