Koleżanka zanurzyła kawałek chleba w occie. Nie rozumiałam dlaczego, jednak teraz też tak robię!

Stwardnienia skóry, popękana skóra oraz pęcherze zazwyczaj pojawiają się na dłoniach oraz stopach. Dochodzi do tego wtedy, kiedy na skórę oddziaływuje duże ciśnienie oraz tarcie. Chodzi o prosty obronny mechanizm organizmu jako reakcja na dane warunki i w ten sposób zapobiega powstawaniu zaraźliwych pęcherzyków oraz wrzodów.

Aczkolwiek na początku stwardnienia skóry nie powodują duży ból lub niekomfort, po pewnym czasie mogą być bardzo bolesne i powodują problemy podczas chodzenia oraz w trakcie dalszych codziennych aktywności.

Jak zostało już wspomniane, stwardnienia często pojawiają się na stopach, ponieważ podczas chodzenia wpływa na nich większe ciśnienie. Sportowcy, tancerze, kucharze oraz muzycy. Wszystkich dotyczy większe ryzyko. Jednak nie musisz już zawracać głowy, ponieważ pokażemy Ci domowe sposoby, jak pozbyć się ich w trakcie kilku dni. Te wskazówki są bardzo proste. Po prostu musisz dotrzymywać proste zalecenia.

Metoda:

Chleb i ocet

Musisz spróbować tą prostą, lecz bardzo efektywną metodę. Wystarczy zanurzyć kawałek chleba do białego octa i potem przyłożyć go do stwardnienia. Następnie stwardnienie przykryj i owiń je bandażem. Okład zostaw przez noc i rano go zdejmij. Wynik zaskoczy Cię.

Cytryna

Zrób dokładnie w następujący sposób. Najpierw weź skórkę cytryny i przyłóż ją do stwardnienia. Przykryj stwardnienie bandażem i zostaw przez noc.

Olej rycynowy

Chodzi o bardzo prostą metodę, wystarczy, żeby oparzenia, stwardnienia lub popękaną skórę posmarować olejem rycynowym. Rano zobaczysz niesamowite wyniki.Wejdź do dyskusji