Nigdy nie byłam w stanie usunąć plam ze ścierek kuchennych poprzez pranie. Wtedy koleżanka doradziła mi tę prostą sztuczkę i moje ścierki wyglądają jak nowe!

Pranie się skończyło, ale czy na szmatkach nadal są plamy? Tradycyjny scenariusz znany wielu gospodyniom domowym. Pytanie brzmi: co teraz? Używać chemikaliów, starać się wyprać chusteczki w wyższej temperaturze?

Nie myśl, że jest to zjawisko nowoczesne, lub że to błąd w pralki lub środka do prania. W przeszłości kobiety doskonale znały problem źle oczyszczonych chust i ścierek.

Niepotrzebny wysiłek?
Naprawdę niepotrzebne jest długotrwałe mycie ścierek w ręku lub ich zagotowywanie. Istnieje wiele innych i znacznie lepszych sztuczek do czyszczenia chusteczek. Na przykład wykorzystanie mikrofal i ciepła.

Przygotuj wszystkie chusteczki, ręczniki i szmaty, które są zaplamione, przygotuj też wodę, mydło rdzeniowe i plastikową torbę lub kawałek takiego porządnego plastiku. Idealne tworzywo sztuczne jest odporne na wyższe temperatury i powinno być możliwe do znalezienia niemal wszędzie.

Namocz chusteczki w letniej wodzie i nałóż mydło. Następnie włóż je do plastikowej torby i włóż do kuchenki mikrofalowej. Ustaw średnią moc i czas w przybliżeniu 1,5-2 minuty.

Wyjmij worek z mikrofali za pomocą szczypiec, ponieważ tworzywo sztuczne będzie gorące.

Opłucz chusteczki czystą wodą i sprawdź, czy nie ma plam. Czy zniknęły? Oczywiście, że tak.

Teraz możesz zaoszczędzić czas i nerwy i cieszyć się nowymi ściereczkami!Wejdź do dyskusji