Jak łatwo i efektywnie rozwiązać problemy, z którymi borykasz się w letniej porze roku?!

Lato to piękny czas, lecz razem z nim pojawia się mnóstwo problemów. Ten artykuł pomoże Ci z tymi najczęstszymi, które potrafią Ci utrudnić lato oraz wskazówki, jak ich rozwiązać.

Chcemy, żeby lato było dla Ciebie świetnym czasem. Oto 5 nieprzyjemnych chwil, które lato przynosi. Chętnie podzielimy się z Tobą pomysłami, jak dane nieprzyjemne chwile rozwiązać.

1. Pocenie i zapach

Pocenie oraz nieprzyjemny zapach stóp i pach potrafi zupełnie zniszczyć Twój letni wygląd. Dobrym sposobem jest noszenie ubrania wykonanego z naturalnych materiałów, takich jak bawełna oraz skóra. Zmieniaj ubranie codziennie i nie zapominaj o regularnych prysznicach.

2. Podrażnienie po goleniu

Może się pojawić wysypka po goleniu, o ile golisz się wyłącznie latem, przede wszystkim we wrażliwej okolicy, czyli wokół stroju kąpielowego i pod pachami. O ile chcesz złagodzić zaczerwienienie, obrzęk i świąd, skorzystaj z kilku kropli olejku lawendowego, zmieszaj go z kremem stosowanym po goleniu i aplikuj go na podrażnione miejsca.

Ewentualnie dodaj kilka zgniecionych truskawek i zmieszaj ich ze śmietaną. Aplikuj na podrażnione miejsca, zostaw przez kilka minut i potem umyj ciepłą wodą.

3. Podrażniona skóra na udach

O ile lubisz szorty lub spódnice mini, letnie spacerki mogą się skończyć podrażnioną skórą na udach. O ile chcesz dany problem rozwiązać, regularnie nawilżaj skórę. Korzystaj z kremów, które zawierają witaminy C oraz E, wyciąg z ogórku i nie zawierają alkoholu. Bierz codzienny prysznic i zawsze porządnie spłukaj mydło.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji