Jak leczyć popękane pięty? Wypróbujcie to : Jest to proste i łatwe, ale wyniki są oszałamiające

Suche i popękane pięty mogą być w miarę nieprzyjemnym problemem zdrowotnym. Czasami nawet bardzo bolesnym.

Na szczęście istnieje jeden naturalny sposób, aby ci w tym pomóc. Ponadto jest bardzo prosty i zapewnia bardzo dobre wyniki.

Wyniki stosowania sody oczyszczonej na skórę stóp

Soda ma silne działanie antyseptyczne, które leczą różnego rodzaju infekcje, w tym te, które są trudne do usunięcia ze stóp.

Zmniejsza również twardość wody, tworząc idealne środowisko do zwilżania stóp.

Taka kąpiel może usuwać nie tylko suche i popękane pięty, ale także kilka innych chorób skóry, takich jak różne grzybice paznokci.

Do przygotowanie kąpieli będzie Wam potrzebne :

  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • 3-4 litry ciepłej wody

Instrukcje :

Wlej ciepłą wodę do wiadra, wsyp do niej sodę i dobrze wymieszaj, aby całkowicie ją rozpuścić.

Następnie zamocz w niej nogi na około 20 minut.

Gdy skóra jest miękka, użyj pumeksu (porowatego kamienia pochodzenia wulkanicznego) lub skrobaka do skóry, aby usunąć martwe warstwy skóry.

Następnie umyj  stopy ponownie jednak w letniej wodzie, dobrze wysusz i posmaruj wysokiej jakości, najlepiej nawilżającym kremem bez zawartości szkodliwych substancji chemicznych.

Na samym końcu ubierz ciepłe bawełniane skarpetki.

Stosowanie i czas trwania procedury

Zaleca się wykonanie tej procedury wieczorem przed snem, aby krem miał wystarczająco dużo czasu na wchłonięcie i głębokie nawilżenie skóry.

Pierwsze wyniki zobaczysz po pierwszej aplikacji. Jednak dla optymalnego leczenia stóp wskazane jest powtarzanie całego procesu codziennie przez jeden tydzień.

Następnie powtórz zabieg jeden do dwóch razy, jeśli to konieczne. Twoje stopy znów będą gładkie i aksamitnie miękkie.Wejdź do dyskusji