Męczy Cię sprzątanie trudno dostępnych miejsc oraz rzeczy w domu? Proste wskazówki domowe ułatwią Ci pracę

Niemal w każdym domu miska klozetowa uważana jest za najbrudniejsze miejsce, gdzie znajduje się najwięcej bakterii. To jednak nie jest zupełnie prawdą, ponieważ ludzie mają wpływ na mnóstwo dalszych rzeczy. W dodatku niektóre miejsca nie lubią czyścić, ponieważ są źle dostępne. Żeby w domu nie gromadził Ci się brud na wielu miejsach i  rzeczach, które trudno umyć, zerknij na kilka naszych wskazówek, które pomogą Ci rozwiązać problemy ze sprzątaniem domu.

Przypalona patelnia

Całoroczny brud ze zaschniętej oraz przypalonej patelni prawdopodobnie już nie usuniesz, jednak żeby sytuacja nie powtarzała się również u innych garnków, można wykorzystać zwykłą wybielającą pastę do zębów. Wystarczy ją aplikować na patelnię i przez kilka minut poczekać. Potem umyjemy gąbką i płynem do naczyń tak jak zawsze.

Brudny dywan

Zmieszaj w mikserze pół szklanki sody oczyszczonej, skrobiu kukurydzianego, suszony goździk, trzy liście laurowe oraz łyżeczkę boraksu. Daną mieszanką posyp brudne miejsca na dywanie i zostaw działać przynajmniej 2 godziny. Potem dane miejsce parę razy przejedź odkurzaczem i ciesz się perfekcyjnie czystym dywanem.

Głowica prysznicu

Często zdarza się, że po wyłączeniu wody z głowicy ciągle kapie woda albo w trakcie mycia nie funkcjonują wszystkie dysze, ponieważ niektóre z nich mogą być zablokowane kamieniem wodnym. Prostym rozwiązaniem jest ocet. Nalej go do woreczka, w którym zanurzysz głowicę i wszystko umocuj gumką. Po 30 minutach ocet usunie brud i kamień wodny w środku głowicy a ty znów możesz się cieszyć z dużego prądu wody.

Czyszczenie blendera

Do blendera nalej ¼ ciepłej wody oraz środek do naczyń. Potem sprzęt włącz na kilka minut i następnie zawartość wylej i spłukaj czystą wodą.

Czy dzisiejsze wskazówki pomogły Ci? Masz niektóre własne, które z pewnością w domu pomogą Ci i ułatwią Ci pracę? Podziel się nimi w komentarzach i subskrybuj artykuł ze swoimi znajomymi, którzy męczą się z porządkami domowymi.Wejdź do dyskusji