Naturalny środek odrażający komary i kleszcze, z domowej apteczki. Potrzebujesz tylko 2 rzeczy, które każdy ma w domu!

Lato to jeden z najpiękniejszych okresów w roku, ale nieprzyjemne mogą być dla nas irytujące komary. Kiedy nas gryzą, smarujemy się żelem z apteki, albo umieszczamy na ranie tradycyjną Alpę. Każdy zna Alpę i prawie każdy ma ją w domu. Dzisiaj ujawnimy sposób na komary i kleszcze, używając Alpy.

Potrzebujemy:

  • 100 ml Alpy
  • 15 goździków

Procedura:

Po pierwsze, wlej Alpy do rozpraszacza. Dodaj goździki i zamknij dobrze. Zostaw na dwa dni i przechowuj nalewkę w lodówce. Ciecz zrobi się nieco brązowa, więc bądź ostrożny podczas rozpylania preparatu na ubrania. Ja nie zauważyłem plam, ale nie ryzykowałbym. Nie usuwaj goździków z butelki, ponieważ im dłużej się ługują, tym lepiej.

Zanim wyjdę, zawsze się popstrykam. Nie ma znaczenia, czy wieczorem czy w ciągu dnia. Działa równie dobrze na komary jak na kleszcze. Ponieważ trzymam spray w lodówce, jest dość odświeżający, więc ten środek odraża i odświeża w jednym :). Lepiej niż wydawać pieniądze na chemikalia z apteki lub apteki.


Agata Chromcová jest doświadczoną redaktorką, specjalizującą się w marketingu cyfrowym i opracowywaniu własnych rozwiąza... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji