Raz w tygodniu zamocz stopy w occie i zobacz, jak ten trik pomaga. Będziesz go stosować regularnie

Zgodnie z chińskim systemem refleksologii nasze stopy mają naturalne strefy energetyczne, które są powiązane z niektórymi organami w naszym ciele. Oznacza to, że możesz oczyścić swoje ciało poprzez nogi, pozbyć się wewnętrznych toksyn i poprawić ogólny stan zdrowia.

Naturalne środki zaradcze

Jedną z opcji jest kąpiel stóp w occie jabłkowym.

Ocet jabłkowy od dawna stosowany jest w celu zmniejszenia masy ciała, złagodzenia problemów trawiennych, wyeliminowania problemów z oddychaniem i poprawy stanu skóry.
Nasze stopy są codziennie narażone na wiele drobnoustrojów, a brak natlenienia powoduje infekcje, pleśnie, nieprzyjemne zapachy, a skóra stóp jest sucha i szorstka.
Ocet jabłkowy zawiera związki aktywne biologicznie, które niszczą bakterie i mikroby. Dlatego jest to jeden z najbardziej skutecznych naturalnych środków na wiele problemów zdrowotnych.
Usuwa nieprzyjemne zapachy, leczy zakażenia grzybicze, zmiękcza skórę, poprawia jakość skóry i wiele więcej. Ponadto aplikacja tej procedury jest bardzo prosta i łatwo dostępna.

Kąpiel z octem jabłkowym

Wszystko, co musisz zrobić, to podgrzać wodę, wlać ją do lawora lub wanny i włożyć do niej stopy. Dodaj filiżankę octu jabłkowego i kilka kropli ulubionego olejku eterycznego (np. lawendy). Namocz nogi w tej mieszaninie przez 30 minut, powtarzaj kąpiel raz w tygodniu i natychmiast zauważysz różnicę.

Aby pozbyć się suchej, szorstkiej skóry, pozostaw stopy w tej kąpieli na 45 minut, a następnie przetrzyj pięty pumeksem.

Jonowa kąpiel stóp

Możesz użyć jonowej kąpieli do detoksykacji stóp. Potrzebujesz gorącej wody, aby otworzyć pory, i sól jako środek przeciwzapalny. Jony są absorbowane przez nogi, a twoje ciało pozbywa się toksyn. W momencie kiedy woda się ściemni, zobaczysz rezultat.

Przepis na kąpiel solną

  • 1 szklanka soli Epsom (angielska sól lub siarczan magnezu)
  • 1 szklanka soli morskiej
  • 2 filiżanki sody oczyszczonej
  • Olejki eteryczne – kilka kropli (opcjonalnie)

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Agata Chromcová jest doświadczoną redaktorką, specjalizującą się w marketingu cyfrowym i opracowywaniu własnych rozwiąza... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji