Soda oczyszczona ma o wiele szersze zastosowanie, aniżeli przewidujesz. Mamy dla Ciebie 15 wskazówek do jej zastosowania, które powinna znać każda kobieta. Kiedy warto z niech skorzystać?

Soda oczyszczona jest na pierwszy rzut oka czymś całkowicie zwyczajnym. Chodzi o proszek, który sprzedawany jest dosłownie za parę groszy i najczęściej wykorzystywany jest do pieczenia albo jako zamiennik proszku do pieczenia. Należy jednak podkreślić, że ten oto proszek ma o wiele większe zastosowanie. Dotyczy gospodarstwa domowego, urody oraz pomocy medycznej. Tych oto 15 wskazówek powinna znać każda kobieta. Prawdopodobnie stwierdzisz, że nie będziesz potrzebować szafkę różnych rzeczy, ponieważ wystarczy Ci tylko jedna rzecz. Właśnie sama soda oczyszczona.

Pocenie się

Używasz antyperspiranty sprzedawane w sklepach? Nieważne, czy chodzi o wersję twardą, ciecz lub sprej. Wszystkie trzy wersje można zamienić za sodę. Potrafi ona po aplikacji na specyficzne miejsce eliminować nadmiar powstania potu.

Ukąszenie przez owady

Doszło u Ciebie do ukąszenia przez owady? Nieważne, czy chodziło o komara albo osę. Warto podkreślić, że zamiast różnych żelów sprzedawanych w sklepie lub na przykład cebuli, można skorzystać z czegoś innego. Tym produktem jest właśnie soda.

Peeling

Również w tej sytuacji nie jest konieczne kupować specjalne i często zbyt kosztowne produkty. O ile potrzebujesz peeling, można zmieszać sodę oczyszczoną z trochą wody. Powstanie kaszowita konzystencja, którą następnie można wykorzystać tak samo jak klasyczny peeling. Skóra będzie zawsze doskonale oczyszczona.

Zgaga

Może to spowodować alkohol albo nawet ostre potrawy.O ile zacznie Cię denerwować zgaga, nie musisz iść do apteki i nie potrzebujesz mieć mleka w lodówce. Wystarczy wziąć worek sody oczyszczonej. Rozmieszaj jedną łyżeczkę w wodzie i potem wszystko naraz wypij. Kwasy będą zneutralizowane i zgaga będzie precz.

Włosy

Chcesz, żeby Twoje włosy rosły zdecydowanie więcej, aniżeli teraz? O ile tak, znów pomoże coś tak zwykłego, czym jest soda oczyszczona. Wystarczy umyć ich szamponem, potem wetrzeć sodę oczyszczoną, zostawić przez chwilę i następnie dokładnie umyć. Zobaczysz, jak będą gęste.

Rozstępy

Duży problem mnóstwa kobiet. Rozstępy to częsta wada na urodzie. Przede wszystkim w okolicach brzuszka, tyłeczku oraz ud. Można z nimi walczyć również w taki sposób, że zmieszamy trochę wody i podobnie jak w przypadku peelingu, również w tym przypadku dochodzi do delikatnego masażu danego miejsca.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji