Ta kobieta posypała swoje łóżko zwykłą solą. To samo poleca zrobić każdemu – nawet Tobie. Dlaczego mielibyście to robić i jak wpłynie to na Wasz sen?  To niewiarygodne. 

czech :Tato žena si svou postel posypala klasickou jedlou sodou. To stejné doporučuje každému – i vám. Proč byste to měli dělat a jaký to bude mít přínos na váš spánek? Je to až k neuvěření!

Dzisiejszy świat jest pełny najróżniejszych pomysłów, które mogą pomóc w codziennych czynnościach. Szczególnie przy pracach domowych każda pomoc i porada jest przydatna.

Jedną z nich jest dzisiejsza porada, która dotyczy głównie pościeli i łóżka. Spędzamy dużą część naszego życia w łóżku, więc powinniśmy utrzymywać go w czystości. Jednak przy regularnym używaniu łóżko stopniowo się niszczy, a pościel staje się brudna i traci swoją jakość. Gdy dowiesz się, co kobieta robi ze swoim łóżkiem, najprawdopodobniej zaczniesz robić to samo.

Brud w materacu

Jak już mówiliśmy, łóżko to jedna z najbardziej używanych przez nas rzeczy w domu. Podczas używania materaca, bardzo on się brudzi i powstają w nim zanieczyszczenia, które silnie na nas działają, szczególnie na nasze zdrowie. Najczęściej w materacu gromadzą się :

  • zanieczyszczeni i brud
  • różne patogenne mikroorganizmy

Zmiana pościeli nie wystarczy

Może wpadniecie na pomysł, że wystarczyło by zmienić pościel, ale niestety to nie prawda. Właśnie poprzez pościel dostają się do materaca najróżniejsze zanieczyszczenia. Najczęściej są to :

  • proch i pot
  • włosy, kawałki martwej skóry lub inne tkanki ciała
  • płyny ustrojowe

Można to zwalczać bez środków chemicznych

Oczywiście istnieje wiele sposobów czyszczenia materaca. Jednak w zdecydowanej większości przypadków wymaga to różnych substancji chemicznych, które nie zawsze mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Ponadto sam materac może być łatwo uszkodzony. Mamy jednak metodę efektywnego czyszczenia materaca bez konieczności używania środków chemicznych.

W roli głównej soda

Może trudno w to uwierzyć, ale do oczyszczenia materaca wystarczy Wam zwykła soda, dzięki niej  możecie skutecznie dezynfekować materac i wydłużyć jego żywotność.

Dezynfekowanie

Najpierw dokładnie odkurzcie materac. Następnie cały materac posypcie sodą i pozostawcie na kilka godzin, później wystarczy dokładnie poodkurzać materac.Wejdź do dyskusji