Te rady są prawdziwym darem z niebios dla wszystkich miłośników storczyków. Kiedy je wypróbowałam, wszystkie moje kwiaty zaczęły kwitnąć!

Jak wybrać właściwą doniczkę?

Do tego by kwiat czuł się dobrze potrzebna jest nam odpowiednia doniczka. Pamiętajcie, że doniczka miała by być przeźroczysta, przynajmniej półprzeźroczysta, która ma otwory do drenażu i jest dopasowana do wielkości rośliny.

Jak prawidłowo przeszczepić storczyki?

Przygotuj małą miskę ciepłej wody, półprzezroczystą doniczkę, nożyczki, nowe podłoże, kawałek piany i przegotowaną wodę. Umieść doniczkowy storczyk najpierw w wiadrze z wodą. Następnie, po 30 minutach, wyciągamy go ostrożnie z wiadra, wyciągamy ze starego garnka i usuwamy korzenie z podłoża.

Wytnij wysuszone lub zgniłe korzenie nożyczkami. Wlej trochę substratu na dno garnka, a następnie nałóż nieco twardszą piankę na dno, tak aby była wilgotna. Nie musimy jednak używać pianki. Umieść roślinę ostrożnie w garnku i przykryj podłożem. Nie podlewamy storczyka przez 7- 10 dni. Pozwolimy mu odpocząć.

Co mam zrobić, by storczyk zakwitnął?

Niektórzy zapaleńcy wykonują terapię szokową. Najpierw umieszczą roślinę w ciemności na kilka dni. Następnie przeniosą go z powrotem na parapet okna. Ta sztuczka działa jednak tylko w przypadku zdrowych storczyków. Jednak nowy kwiat jest i tak słaby, co oznacza, że nie jest konieczne wykonywanie takich wstrząsów na roślinie. Spróbuj użyć cytokininy, która stymuluje kwiat. Wystarczy nanieść niewielką ilość na pączki lub ich końce, a po 2 tygodniach zobaczysz wyniki.

Cytokinina to hormon roślinny, który wspiera podział komórek. Wspiera wzrost kwiatów, liści, kiełkowanie a nawet korzeni, dodatkowo zapobiega starzeniu się rośliny.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie



Wejdź do dyskusji