Te rady są prawdziwym darem z niebios dla wszystkich miłośników storczyków. Kiedy je wypróbowałam, wszystkie moje kwiaty zaczęły kwitnąć!

Większość kobiet myśli i wie, że storczyki są kapryśniejsze i nieco bardziej wymagające kwiaty do pielęgnacji. Ale kiedy przychodzę do babci, nawet w styczniu, wszystkie jej storczyki kwitną i są piękne. Babcia jest zapalonym ogrodnikiem i doradzała mi w kilku sprawach, które mogą pomóc również Tobie.

Jak w właściwy sposób troszczyć się i storczyki?

Kiedy przeszczepić roślinę?

Tego rodzaju roślin nie trzeba przesadzać co roku. Jak wiecie, storczyki nie potrzebują klasycznej gleby, ale specjalnego podłoża. Powinniście go jednak zmieniać po 2-3 latach, kiedy to powinno zmienić się zarówno podłoże, jak i środowisko storczyka.

Inną sprawą jest to, kiedy roślina nie jest w dobrym stanie. W tym wypadku należy najpierw rozważyć jej stan i, jeśli to konieczne, zmienić jej podłoże. Typowym przykładem jest zgnilizna korzeni, która jest dość powszechna u storczyków.

Dlaczego storczyki potrzebują specjalny substrat? Orchidea phalaenopsis jest rośliną epifityczną, co oznacza, że rośnie na pniach drzew. W naturze nie potrzebuje substratu, a wszystkie składniki odżywcze są pobierane wyłącznie z wody deszczowej. Storczyk potrzebuje tylko stabilnego pojemnika, korzystnie półprzezroczystego. Sami zobaczycie, że jego system korzeniowy nie jest klasycznie cienki. Jego korzenie są grubsze i dlatego nie potrzebują podłoża, tj. Gleby.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji