Znacie je? 10 sztuczek psychologicznych, jak otrzymać to, co chcemy!

Czasami znajdujemy się w sytuacjach, kiedy trudno opanować nam nasze zachowanie. Nie można wtedy mówić o wybuchu emocji, ale o sytuacji kiedy ktoś stara się opanować nasze myśli.

Opisaliśmy więc 10 najczęstszych sytuacji, kiedy ktoś stara się opanować nasze myśli, by było nam łatwiej je rozpoznać.

Sensacja i pilność

To częsta sztuczka stron z rezerwacji np. hoteli. Używają zdań taki jak : pozostaje tylko jeden pokój itp. Jednak to tylko sztuczka.

Mieszanie faktów i opinii

To sytuacja, kiedy ktoś chce Was wyrzucić z pracy, ale najpierw chce pokazać, że jesteście złym pracownikiem, to dlatego by człowiek, który jest wyrzucany miał uczucie, że jest to z jakiegoś powodu.

Aktywacja stereotypów

Uczucie być taki sam, jak inni prowadzi do aktywacji stereotypów. To źle!

Nie myśl! Uwierz.

Największym celem manipulatora jest by jego ofiara przestała logicznie myśleć a on nią mógł beztrosko manipulować. Powiedz nie i myśl logicznie nad rzeczami!

Technika w twarzy

Często manipulatorzy są bardzo dobrymi aktorami, zgadzają się z Tobą we wszystkim i mają na wszystko to samo zdanie. To tylko gra by cię zyskać!

Nietrywialne słownictwo

Nietypowe słownictwo często wzbudza u inny ludzi podziw. Tego właśnie chcą manipulatorzy!

Metoda fragmentów

Manipulatorzy rzadko ujawniają informacje o swoim życiu. Często są to tylko fragmenty, które mają dać nam poczucie, że taką osobę znamy.

Umowa wstępna

Czasami nie mamy czasu na rozważenie wszystkich za i przeciw, więc zgadzamy się zrobić coś szalonego. Pamiętaj, że w każdej sytuacji masz prawo odmówić lub zacząć szukać kompromisu, co oczywiście nie podoba się manipulatorowi.

Metoda Goebbelsa

Nie pozwól się manipulować i myśl o swoich wyborach.

Nieproduktywne argumenty

Wystarczy w swoim argumencie użyć słowo “dlatego” i wynik w 60% będzie pozytywny.Wejdź do dyskusji