Czy wyrzucasz resztki z robienia kawy lub cebuli? Oto lista NAJLEPSZYCH naturalnych nawozów, które sprawią, że Twoje rośliny będą kwitnąć jak nigdy dotąd

Ozdabiają nasze domy, oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Rośliny doniczkowe są dokładnie tym, czego potrzebujemy w ciasnych przestrzeniach, abyśmy poczuli się lepiej, nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Nic nie zadowoli bardziej niż piękne kwitnące fiołki, cyklamen lub nowe kwiaty na zielonych roślinach.

Ale aby były piękne, kwitnące potrzebują wielu czynników – odpowiedniego miejsca, wystarczającej ilości słońca lub cienia i nawozu. Ale to nie musi być chemiczny nawóz za wszelką cenę!

KAWA I HERBATA

Kawa i herbata pomogą. A jak! Nie wyrzucaj zużytej mielonej kawy z filtra, a także nie wyrzucaj torebek z herbatą do kosza. Jeśli od czasu do czasu sypniesz te produkty do gleby, zobaczysz, jak roślinka będzie pięknie rozkwitać. Kawa jest na ogół najbardziej idealnym nawozem do uprawy pomidorów. Pamiętaj o tym latem!

CUKIER

Zanim zasadzisz roślinę, nasyp odrobinę cukru do doniczki lub wymieszaj cukier z wodą (około 400ml) i wlej to do doniczki . Używaj tego nawozu raz w tygodniu, nie więcej. Jeśli jest za dużo cukru, bakterie zaczną się namnażać w słodkiej glebie.

SŁUPKI Z CEBULI

Rozdrobnij słupki cebuli w dłoniach, dodaj je do wody w stosunku 1: 2 . Zamknij pojemnik z wodą i pozwól łupinom ługować przez dwa dni. Następnie odsącz cebulę i podlej cieczą kwiaty. Możesz także wlać ją bezpośrednio do doniczki. Naturalny nawóz zawsze się przyda!

DROŻDŻE

Drożdże zawierają wiele witamin z grupy B, mikroelementów i składników odżywczych, które znacząco stymulują wzrost roślin. Musisz jednak wiedzieć, jak odpowiednio do tego podejść. Wymieszać jedną kostkę drożdży w pięciu litrach letniej wody, a następnie wlej roztwór do rośliny. Nie powtarzaj tego więcej niż raz w miesiącu!

SKORUPKI JAJ

Skorupek jajek zdecydowanie nie należy wyrzucać, ponieważ zawierają dużo wapnia, który neutralizuje kwaśne środowisko. Więc jeśli przesadzisz z drożdżami, wlej do garnków suche i zmiażdżone skorupy jaj. Zapewnią one, że bakterie nie rozmnażą się, zanim będzie za późno.

SKÓRKI Z BANANA

Skórki bananowe zawierają potas, wapń i fosfor, te pierwiastki są właściwie także w chemicznych nawozach. Jednak suszenie skór bananowych jest lżejsze, tańsze i bardziej naturalne zarówno dla roślin, jak i powietrza, którym oddychasz. Najlepiej stymulują wzrost i kwitnienie róż.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie


Agata Chromcová jest doświadczoną redaktorką, specjalizującą się w marketingu cyfrowym i opracowywaniu własnych rozwiąza... [Więcej o autorze]

Wejdź do dyskusji