Czy wyrzucasz resztki z robienia kawy lub cebuli? Oto lista NAJLEPSZYCH naturalnych nawozów, które sprawią, że Twoje rośliny będą kwitnąć jak nigdy dotąd

POPIÓŁ

Podobnie jak banany, popiół zawiera również fosfor, potas i wapń, ale także magnez, żelazo, cynk i ważną siarkę. Dlatego jest to najskuteczniejszy naturalny nawóz odpowiedni nie tylko do roślinek pokojowych, ale także do ogrodu. W domu, najlepiej mieszaj 100-150 g popiołu w około 1,5 litrowym pojemniku na wodę, pozwól, aby dzień stał, a następnie wlej roztwór do rośliny.

SKÓRKA POMARAŃCZOWA

Skórka pomarańczowa jest świetną rzeczą do nawożenia, ale w naszych krajach jest wątpliwe, czy ten produkt nie zrobi więcej zła niż dobra. Przynajmniej umyj pomarańcze starannie przed ususzeniem. Chemikalimi, którymi są spryskiwane importowane pomarańczami, mogą przenieść się na rośliny w twoim domu, lub również zniszczyć twoją roślinkę. Napełnij litr butelki do 1/3 skórką pomarańczową i dodaj do niej gorącą wodę. Niech dzień się wypłucze, a następnie ją przefiltruj i wlej do rośliny.

WODA Z AKWARIUM

Czy masz akwarium z rybami w domu i czyścisz je regularnie? Nie ma nic łatwiejszego niż podlewanie kwiatów taką wodą. Zawiera wiele naturalnych składników odżywczych, które przyspieszają rośnięcie i neutralizują kwasowość gleby.

A czego Ty używasz do nawożenia? Daj nam znać w komentarzach.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji