Mój mąż każdego wieczoru dawał pod okno mokry ręcznik a ja nie wiedziałam dlaczego. Ta sztuczka jeszcze nigdy nas nie zawiodła! 

Rosnące temperatury powyżej 30 stopni są świetne, jeśli spędzasz czas na plaży, nad wodą lub chłodzisz się w basenie. Jednak letnie upały są naprawdę nie do zniesienia, jeśli jesteś w domu. Wiedzą o tym zwłaszcza ludzie mieszkający na wyższych piętrach bloku lub ci, których promienie słońca stykają się z oknem przez cały dzień. W takim upale i dusznym środowisku zasypia się szczególnie źle, ale mamy pewne wskazówki, jak skutecznie radzić sobie z ciepłem.

Nie każdy ma możliwość posiadać klimatyzację a więc muszą nam wystarczyć domowe sztuczki.

Czy chcesz się zdrzemnąć w upalny dzień, czy nie możesz zasnąć wieczorem, kiedy mieszkanie lub dom są nagrzane po ciepłym dniu? Każdy z nas doświadczył rozpacz z powodu ekstremalnego upału, ale dzięki sztuczce z poduszką będziesz spał w każdej chwili. Wystarczy umieścić poduszkę do lodówki lub zamrażalnika, jeśli nie macie tyle miejsca. Wystarczy w taki sposób ochłodzić tylko poszewkę.

W nocy może pomóc Wam również mokry ręcznik. Może Was nie tylko ochłodzić, ale również odświeżyć i nawilżyć powietrze. Wystarczy zmoczyć ręcznik i położyć na parapecie pod otwarte okno.

Jeśli macie w domu wentylator, to wystarczy pod niego umieścić miskę z lodem do takiej wysokości, by wentylator dmuchał powietrze na lód. Pomieszczenie będzie od razu chłodniejsze.

Musisz ochłodzić nie tylko pomieszczenie, ale również siebie. Przed snem zrób kąpiel swoich stóp w zimnej wodzie. Mocz nogi przez kilka minut lub weź zimny prysznic. Nie tylko schłodzisz swoje ciało, ale i będziesz lepiej spać.

W sypialni przed snem wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne, każda z nich bowiem emituje istotną ilość ciepła.

Zapakuj skarpety w woreczek i wsadź do zamrażalnika. Później ubierz je, kiedy pójdziesz już spać, poczujesz się świetnie.Wejdź do dyskusji