Ta niesamowita i prosta metoda sprawi, że Twoje storczyki będą doskonałe. Co ci potrzebne? Tylko jedna rzecz, którą zwykle zaliczasz do odpadów. Teraz już nigdy więcej je nie wyrzucisz. Dlaczego?

Orchid, chroniona roślina, która ostatnio staje się coraz bardziej popularna. Jednak uprawa i konserwacja mogą być dość trudne. Hodowcy i zwolennicy tej egzotycznej rośliny są tego świadomi. Oprócz łagodnego podlewania i substratu torfowego, orchidea wymaga odżywiania, ponieważ gleba nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych, aby uzyskać zadowalających efektów. Wielu florystów zaleca używanie tylko skórki od banana, która ma oszałamiające efekty i może pomóc roślinie kwitnąć.

Cud zwany skórką bananową

Skórka bananów zawiera wiele skutecznych i ważnych substancji, które wspierają storczyk przez cały okres kwitnienia. Ważne składniki skórki bananów:

  • fosfor
  • potas
  • azot
  • magnez

Substancje te są uważane za substancje złota dla zdrowego cyklu życia kwiatu. Dostają się do rośliny w rozsądnych dawkach i nie ma ryzyka przedawkowania. Poniższe 3 przepisy na nawóz ze skórką od banana są bardzo proste i naprawdę mogą być wykonywane przez każdego.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronieWejdź do dyskusji