Ta niesamowita i prosta metoda sprawi, że Twoje storczyki będą doskonałe. Co ci potrzebne? Tylko jedna rzecz, którą zwykle zaliczasz do odpadów. Teraz już nigdy więcej je nie wyrzucisz. Dlaczego?

Przepisy na skórkę bananową

Pierwszą z receptur jest herbata bananowa. Pozwól skórze banana wyschnąć na słońcu. Po stwardnieniu posiekaj ją. Umieść 1 łyżeczkę miękiszu bananowego w 200 ml wrzącej wody, gotuj przez chwilę i odstaw do całkowitego ostygnięcia. Na koniec podlej nią roślinkę.

Innym przepisem jest proszek ze skórki banana. Pokrój skórkę na małe kawałki i rozprowadź miazgę na papierze do pieczenia. Włóż do piekarnika i piecz, aż kawałki będą suche i chrupiące. Następnie schłódź je i zmiel je za pomocą wałka. Posyp proszkiem gleby roślin.

Ostatnim przepisem jest nalewka z banana. Obierz 2 banany i umieść skórkę w dużym, idealnie szklanym pojemniku. Zalej 2 litrami wody i pozostaw na 2 dni. Po dwóch dniach należy przecedzić płyn i rozcieńczyć w stosunku 1: 1 z czystą wodą.

Dbaj o orchideę i jej liście

Jeśli chcesz, aby liście orchidei były mocne, zdrowe i piękne, możesz użyć skóry bananowej. Pocieraj nią liście orchidei, nadając im połysk i pozwalając wchłanianie użytecznych substancji. Jeśli chodzi o samo odżywianie roślin, pomagaj tą metodą przez cały okres wegetacji. Po utworzeniu liścia stosuj metodę banana co drugie podlewanie. Jeśli nowy liść zacznie rosnąć, kontynuuj nawożenie. Jeśli liść rośnie, zaprzestaj nawożenia, dopóki nie wyrośnie ponownie.

Jeśli kupisz roślinę kwitnącą w sklepie, zacznij ją nawozić dopiero 3-4 miesiące po przyniesieniu do domu. Podczas zimowego, jesiennego i letniego upału należy nawozić roślinkę maksymalnie raz w miesiącu. Nie dotyczy to storczyków chorych, osłabionych i przeszczepionych, które w ogóle nie powinny być zapłodnione. Ogólnie rzecz biorąc, złota zasada: lepiej nie karmić roślinki niż ją przekarmiać.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie



Wejdź do dyskusji